28.07.2011
*

çok sıcak olduğundan bahsetmiş miydik, bahsetmediysekte çok sıcak olduğundandır. 

İtalya ya gitmeye çok az kaldı, nazan ve nilgün le sürekli mailleşip, birbirimizi gaza getiriyoruz, o sıra acentadan arayıp, eksik evrakları bildiriyorlar, ben huduttan çıkarken, bir bokluk olacak havasındayım, bakalım neler olacak, 

yedek kart almam gerekiyor, döviz işlemleri, götürülecek malzemelerin listesi, sonra malzemeler, offf. 

Amy için hala birikmiş hislerim var sanırım, sabah akşam kendisini dinliyorum, o ise çok uzaklarda, belki ruhu huzura kavuşmuştur. Cenazesindeki sarışın hatun kim ki ulan, derken, Kelly Osbourne olduğunu öğrendim, ne olmuş iri ördek yavrusuna öyle anlamlandıramadım. Neyse hatunun Sibel Can dan farkı yok gibi duruyor. 

Çok sıcak kitap okuyamıyorum, annem Yalçın ların yanına gitmişti, bugün dönüyor, sattığımız kaplar otuz lira oluyor, işler bitmiyor, hava sıcaklaşıyor, saçlarımı kazıtmak istiyorum, vip müşterilerimiz geliyor, regl yaklaşıyor, sütlü tatlılar gözümün önünden geçiyor, deniz çok cazip görünüyor, teneke peyniri gibiyim, herkes aynı şakayı bacaklarıma yapıp durmuyor mu, çok uyuzlanıyorum, kaşınıyorum. 

bu arada amına koduğumun bazı  karıları geldiler, beni beğenmişler, görmüşler, bilmem nemişler, neler oluyor lan burada kısmını anlayana kadar, jetonun düşmesiyle savulun ulan naraları atmam bir oldu, oysa 33 yaşında dul bir kadın için en güzeli çıkan kısmetlerini sıraya koyup, hizalayıp, fitili mi ateşlemekti, heheh. Nasıl gaddarca bir salaklık yaşıyorum, sıkıntıdan bir şeyler çıkaracağım. Sonra takılmıyorum da, en son gelen hatunun kıçını koparacaktım, inan bana yapacaktım. Götüm suratlı.

Barış Bıçakçı nın huzurlu kelimelerinde çok üşengeçmişim gibi hissettim kendimi, okuyamıyorum, kışa yakışıyor sanki kitapları, bilemiyorum ki, en üşengeç halime okumak istediğim kitapların denk gelmesi canımı hayli sıkıyor. 

Neyse şimdilerde her bişi güzel  gene de, domino aldık, oynayacağız, saçlarımı boyadım, ilknur gelecek hafta sonu özledim, özge gelecek Ağustos un ilk haftası, hehe süfer olacak, sanırım onlarla dönmeyi planlıyorum, bakalım umarım öyle gerçekleşir, sonra ver elini İtalya.... serin olur mu sence?

Ne kadar çok gerizekalı insan var, ne kadar çok gerizekalı düşünce, konuşma, davranış, nasıl toy ruhlar taşıyor bu insanlar, anlamış değilim, neyse takılmayalım.Bazen Betüşümü çok özlüyorum, çok huzur veriyor ruhuma, çok iyi geliyor, bu arada geçen gün masaj yaptırdım, ruhumu teslim edeceğim sandım, olm nasıl güzel bir his öyle, beden jöle kıvamında, ruha yer açılıyor gibi, eridim. müthişti, sonra kadınla konuştuk, çocuklarını hep bu yöntemle uyuturmuş, vay anasını dedim, çocukların şansına bak. Neyse ağzımın suyunu toplaya toplaya çıktım oradan.


...
Hiç yorum yok: